^Idz do góry.

Slide 1 Slide 2 Slide 3 Slide 4 Slide 5 Slide 6 Slide 7

 
 
 
 
 
 

     Szpital Miejski w Miastku Sp. z o.o informuje iż od dnia 01.05.2021r, Oddział Reumatologiczny oraz Poradnia Reumatologiczna wracają do pierwotnej formy działalności, czyli przyjęć planowych.

 


 
      Szpital Miejski w Miastku Sp. z o.o informuje iż z powody ogniska  koronawirusa COVID-19 na Oddziale Reumatologicznym, zostały wstrzymane przyjęcia planowe na tym oddziale oraz w Poradni Reumatologicznej.

 


 

Koleżanki i koledzy, pracownicy Szpitala w Miastku,

Decyzją Wojewody Pomorskiego musimy potroić liczbę łóżek COVID w Naszym Szpitalu.

Niestety pandemia nie zamierza przystopować a jej skala wymyka się spod kontroli. Nasz Oddział COVID i Izba Przyjęć pękają w szwach, a pacjenci w stanie ciężkim trafiają do nich znacznie częściej niż miało to miejsce wcześniej. Taka sama sytuacja jest w innych Szpitalach w całym kraju.

W Związku z decyzją Wojewody od soboty 27.03.2021 zawieszamy działalność Oddziałów: Pediatrii, Ginekologii i Położnictwa, Neonatologii i Chirurgii Ogólnej. Oddziały te zostaną przekształcone w Oddziały COVID.

Wiem, że mogę na Was liczyć, bo jesteśmy tu grupą ludzi z zasadami i nikogo nie zostawiamy bez pomocy. Macie wielkie serca i mieszkańcy Miastka i okolic doskonale o tym wiedzą. Teraz jednak będziemy się mierzyć z sytuacją, która będzie od nas wymagała nadzwyczajnego zaangażowania a wręcz poświęcenia.

W ciągu roku personel naszej Interny a dzisiaj Oddziału COVID zdobył bezcenne doświadczenie i to oni będą naszym największym wsparciem. Korzystajmy z ich rad i wypełniajmy ich polecenia.

Drodzy Mieszkańcy Gminy Miastko,

W obecnej sytuacji nie ma nic ważniejszego niż przerwanie transmisji wirusa. Zostawmy z boku spory jak się ten wirus nazywa, gdzie powstał i kto ma na nim zbić fortunę. Teraz ważne jest tylko Wasze zdrowie! Bardzo Was prosimy – róbcie wszystko, aby się nie zakazić. Bez Waszej odpowiedzialnej postawy nie pomogą żadne nowe łózka i całe szpitale, bo do ich obsługi potrzebny jest personel, którego nie ma.
Sytuacja jest nadzwyczajna. Nie wystarczy deklarowanie patriotyzmu i ofiarności. Nie pomoże nam legendarna husaria i nie przybędzie Marszałek na białym koniu. Musimy liczyć tylko na naszą wzajemną, sąsiedzką pomoc. Sąsiedzi są dzisiaj najważniejsi. Zadbajmy o nich i dołączajmy do wszelkich inicjatyw niosących pomoc.

Renata Kiempa – Prezes Szpitala Miejskiego W Miastku

 


 
 
UWAGA WAŻNY KOMUNIKAT - W rejestracji szczepień przeciwko COVID-19 został uruchomiony nowy nr telefonu - 59 724 77 89 , poprzedni nr - 59 724 79 89 (nieaktualny!!!) będzie działał tylko do 01.03.2021r.

 


 

Rozpoczynamy rejestrację pacjentów na sczepienie przeciwko COVID-19. W tym celu uruchomiliśmy specjalną linię telefoniczną: 59 724 79 89. Telefon będzie czynny od godz. 10

Przypominamy, że od dzisiaj rejestrować się mogą seniorzy 80+ Następnie od 22.01 rejestrować będziemy osoby 70+

Szczepienia w naszej przychodni rozpoczną 25.01.2021r.

Jednocześnie informujemy, że rejestracji można dokonywać na trzy sposoby:
- Poprzez infolinię 989
- W przychodni POZ
- Poprzez internetowe konto pacjenta na https://pacjent.gov.pl/

 


 

.

 
 
  Informujemy iż Szpital Miejski w Miastku Sp. z o.o. został szpitalem węzłowym i zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia będzie prowadził szczepienia dla pracowników swojej jednostki oraz pracowników z pozostałych jednostek służby zdrowia.

Na podstawie wspomnianych wytycznych publikujemy adres skrzynki mailowej - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.   , gdzie należy przesyłać:
- uzupełniony formularz zgłoszeń na szczepienia - Załącznik nr 1 - Formularz szczepienia pracownicy

- uzupełnione przez pracowników oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych, zgodnie ze wzorem - Załącznik nr 2 - Zgoda na przetwarzanie danych
 

   Zgodnie z wytycznymi MZ,  Szpital  przyjmuje  od  podmiotów  wymienionych  w  Etapie  0  zbiorcze  zgłoszenia chętnych na szczepienia zatrudnionych w innych podmiotach wraz z oświadczeniami o  zgodzie  na  przetwarzanie  danych  osobowych.  Listy  są  przyjmowane  do dnia  28.12.2020 (aktualizacja z dnia 18.12.2020). Osoby, które nie skorzystają z tej możliwości będą mogły się zaszczepić na zasadach ogólnych.
   Po za tym, Szpital  przyjmuje  od  podmiotów  wymienionych  w  Etapie  1  zbiorcze  zgłoszenia chętnych na szczepienia zatrudnionych w innych podmiotach wraz z oświadczeniami o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych. Termin przyjmowania list zostanie podany w osobnym komunikacie.

Kontakt do koordynatora ds. szczepień - 59 85-70-900
 


 
 
  W związku ze zmianami organizacyjnymi Szpitala zmianie uległy numery telefonów:
Oddział Chirurgiczny - 59 85-70-910 (sekretariat), 59 85-70-954
Oddział Reumatologiczny - 59 85-70-955 (sekretariat), 59 85-70-956
Oddział Zakaźny (COVID) – 59 85-70-908 (sekretariat), 59 85-70-911

 


 

 

 

 


 


Szpital Miejski w Miastku Sp. z o.o. informuje, że po zakończeniu kwarantanny 3 lekarzy internistów, z dniem 20.10.2020 roku godz. 8.00 wznawia działalność Oddział Chorób Wewnętrznych. Zgodnie z decyzją Wojewody Pomorskiego, Oddział Chorób Wewnętrznych przyjmuje wyłącznie pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

 


 

Od dnia 08.10.2020 specjalny punkt pobrań wymazów na obecność SARS-CoV2 zwany Drive-Thru. Jest to miejsce z którego będą mogły skorzystać osoby oczekujące na leczenie uzdrowiskowe lub mają zlecone pobranie wymazu przez lekarza POZ-u.

Rejestracja na pobranie wymazów w punkcie DRIVE-THRU odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-14:00 pod numerem telefonu 59 857 09 17

Pobranie wymazów od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-10:00

 


 

 

W związku z zaistniałą sytuacją związaną z wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń (strefa czerwona) w powiecie bytowskim, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku, odwołuje zaplanowaną na dzień 21.09.2020r. akcję pobierania krwi na terenie Szpitala Miejskiego w Miastku Sp. z o.o.

 


 

6 września 2020 r. Szpital Miejski w Miastku zaangażował się w akcję Moto Życie zorganizowaną przez Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe "Gryf". Przygotowaliśmy punkt, w którym można było wykonać niektóre badania. Dziękujemy także krwiodawcom za cenny dar życia.

 


 W Szpitalu Miejskim w Miastku dbamy o bezpieczeństwo danych: pacjentów, kontrahentów, personelu. Miło nam zakomunikować, że odnowiliśmy certyfikat bezpieczeństwa informacji. Nasz System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji jest zgodny z wymaganiami ISO/IEC 27001:2013, co potwierdza Biuro Certyfikacji Systemów Zarządzania w Gdańsku - Polskie Centrum Akredytacji.

Na zdjęciu (od lewej): Wioletta Barańska – naczelna pielęgniarka Szpitala Miejskiego w Miastku, Maciej Buś – audytor Biura Certyfikacji Systemów Zarządzania w Gdańsku, Renata Kiempa – prezes zarządu Szpitala Miejskiego w Miastku, Jacek Wasiłowski - audytor Biura Certyfikacji Systemów Zarządzania w Gdańsku, Andrzej Łakomiec – dyrektor ds. administracyjno-technicznych Szpitala Miejskiego w Miastku, Artur Ługowski – informatyk Szpitala Miejskiego w Miastku.

 


 

 • 26 czerwca kolejna akcja oddawania krwi na terenie szpitala
 • Rejestracja w krwiobusie w godz. 8.30-11.30
 
 
 


 

W dniu 1 czerwca br, przy Izbie Przyjęć Szpitala Miejskiego w Miastku Sp. z o.o. został dodatkowo uruchomiony specjalny punkt pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 - zwany DRIVE-THRU. Jest to miejsce, z którego będą mogły skorzystać osoby oczekujące na leczenie uzdrowiskowe.

Rejestracja na pobranie wymazów w punkcie DRIVE-THRU, odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14:00 pod telefonem 59 8570917

 


 

 

W dniu 11 maja br, przy Izbie Przyjęć Szpitala Miejskiego w Miastku Sp. z o.o. został  uruchomiony specjalny punkt pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 - zwany DRIVE-THRU. Jest to miejsce, z którego będą mogły skorzystać osoby przebywające na kwarantannie.

Rejestracja na pobranie wymazów w punkcie DRIVE-THRU, odbywa się od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-14:00 pod telefonem 59 8570917

Więcej informacji na temat uruchomienia i działania punktów DRIVE-THRU -  czytaj.

 

 


 

Informujemy, że w Szpitalu Miejskim w Miastku jest przygotowywana wydzielona strefa dla porodów rodzinnych. O terminie przywrócenia porodów rodzinnych poinformujemy na stronie internetowej szpitala (www.szpitalmiastko.pl) oraz na Faceboku.

Poniżej aktualizacja zaleceń Konsultanta Krajowego w dziedzinie Położnictwa i Ginekologii oraz Konsultanta Krajowego w dziedzinie Perinatologii dotycząca porodów rodzinnych z 30 kwietnia 2020 r.

Biorąc pod uwagę aktualną sytuację epidemiologiczną, związaną z rozprzestrzenianiem się wirusa SARS-Cov-2 i rosnącą liczbę odnotowywanych w Polsce przypadków COVID-19, konsultanci krajowi w dziedzinie położnictwa i ginekologii oraz perinatologii – mając na uwadze zdrowie kobiet rodzących oraz personelu medycznego – nadal nie zalecają łagodzenia ograniczeń dotyczących opieki w zakresie położnictwa i ginekologii. Jednakże, zgodnie z oświadczeniem Ministra Zdrowia Prof. Łukasza Szumowskiego, wydanym podczas konferencji prasowej w dniu 29.04.2020, ostateczną decyzję o obecności osoby towarzyszącej przy porodzie podejmuje dyrektor podmiotu leczniczego.

Podstawą postępowania w dalszym ciągu jest możliwie maksymalna ochrona pacjentek i personelu. Za obecność osoby towarzyszącej, sposób organizacji porodów rodzinnych i efekty niepożądane takiej sytuacji odpowiada  dyrektora podmiotu leczniczego.

W przypadku dopuszczenia osoby towarzyszącej konieczne jest wypełnienie przez tą osobę, ankiety epidemiologicznej. Należy poinformować, że podanie nieprawdziwych danych w ankiecie może spowodować reperkusje prawne. Osoby pozostające w kwarantannie lub w trakcie izolacji nie mogą uczestniczyć w porodzie i wchodzić na teren szpitala. Niezbędne jest aby osoba towarzysząca przez cały czas pobytu w szpitalu nosiła maskę i rękawiczki  i ewentualnie była przebrana w strój umożliwiający ochronę epidemiologiczną. Aby zmniejszyć ryzyko nieświadomego przeniesienia zakażenia do oddziału osoba towarzysząca powinna mieć aktualny wynik testu PCR w kierunku COVID 19, z okresu nie dłuższego niż maksymalnie 3 dni przed porodem. Dopuszczalna jest obecność tylko jednej osoby towarzyszącej pod warunkiem, że pacjentka przebywa w pojedynczej, indywidualnej Sali porodowej wyposażonej w węzeł sanitarny. Osoba towarzysząca może ewentualnie zostać wpuszczona w momencie rozpoczętego porodu i powinna opuścić oddział w ciągu 2 godzin po porodzie. W dalszym ciągu na dzień dzisiejszy niezalecana jest jakakolwiek forma odwiedzin w oddziałach położniczo-ginekologicznych.

 W przypadku indywidualnej Sali porodowej kobieta rodząca  w I, II lub III okresie porodu może przebywać bez maski ochronnej. Wyjątek stanowią rodzące w trakcie kwarantanny lub izolacji, które ze względu na ochronę personelu powinny być przez cały czas trwania porodu zaopatrzone w maskę.

W okresie epidemii COVID 19 praktyka dopuszczania obecności osób towarzyszących podczas porodu nie jest powszechna w krajach europejskich.

 W pozostałych zakresach w dalszym ciągu są aktualne zalecenia Konsultantów i Prezesów towarzystw opublikowane w dniu 19.04.2020.

 


Dziękujemy za taką cenną inicjatywę ❤️

 

Apel Społecznego Komitetu Pomocy Szpitalowi w Miastku

 

,,Sercem za serce” to hasło obywatelskiej, inicjatywy Społecznego Komitetu Pomocy Szpitalowi w Miastku, z inicjatywy Zarządu Miasteckiego Towarzystwa Gospodarczego, której celem będzie zbiórka finansowo-rzeczowa. Chodzi tu przede wszystkim o doraźną pomoc Chodzi tu przede wszystkim o doraźną pomoc związaną z epidemią koronawirusa, a więc o fundusze na zakup sprzętu i środków ochrony osobistej dla pracowników szpitala, którzy mogą się zetknąć z wirusem.

Lokalni artyści zaprezentują na internetowych portalach społecznościowych utwory w podzięce za pełną poświęcenia pracę całemu personelowi medycznemu, oraz wszystkim służbom zabezpieczającym nas przed skutkami pandemii koronawirusa. Planowane są też aukcje prac plastycznych i pośrednictwo sprzedaży rzeczy. Chcemy również aby nasza solidarność w tym trudnym okresie była darem na otwarcie ludzkich serc finansowo wspomagającym działalność instytucji ratującej ludzkie życie.

Jako mieszkańcy naszych małych ojczyzn i potencjalni pacjenci jesteśmy również odpowiedzialni za przyszłość swoją swoich dzieci, wnuków czy rodziców. Stąd apel do wszystkich osób dobrej woli o ofiarność i zaangażowanie, o pomysły i aktywność.

Pomagając szpitalowi, pomagamy sobie wzajemnie. Bądźmy razem w tych trudnych chwilach. ,,Sercem za serce”.

Wpłaty można dokonywać na KONTO Miasteckie Towarzystwo Gospodarcze-Społeczny Komitet Pomocy Szpitalowi w Banku Spółdzielczym: Nr: 20 9321 0001 0042 2091 2000 0030. Tytułem ,,Sercem za serce”.

W Banku Spółdzielczym w Miastku wpłaty darmowe lub na:
WPŁAC KAŻDY GROSZ SIĘ LICZY

Działamy na podstawie zezwolenia MSWiA nr 2020/1505/OR z dnia 07.04.2020

 
 
 
 


Informacja o aplikacji dotyczącej kwarantanny domowej 
 

 
Komunikaty dla obcokrajowców w sprawie koronawirusa
 
 
 

 

 


 

Telefony alarmowe na terenie woj. pomorskiego w sprawie KORONAWIRUSA

Pomorski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że wskazane jest, aby każda osoba, która w ciągu ostatnich 14 dniach przebywała w krajach aktywnej transmisji zakażeń SARS-CoV-2 (obecnie to Chiny, Korea Południowa, Północne Włochy, Iran, Japonia, Tajlandia, Wietnam, Singapur, Tajwan) telefonicznie skontaktowała się z właściwą ze względu na miejsce zamieszkania/obecnego pobytu Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.

Jeżeli w ciągu 14 dni po powrocie z krajów aktywnej transmisji zakażeń SARS-CoV-2 wystąpią objawy:
wysoka gorączka,
kaszel,
duszności,
należy zgłosić się do:
Pomorskiego Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku przy ul. Smoluchowskiego 18, tel. 58 341 40 41
lub
Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej przy ul. Powstania Styczniowego 9B w Gdyni, tel. 58 699 85 78.

Poniżej wykaz telefonów i adresów kontaktowych Powiatowych Stacji Sanitarno-Epidemiologicznych województwa pomorskiego, czynnych całą dobę w sprawie SARS-CoV-2:

WSSE w Gdańsku
Ul. Dębinki 4
80-211 Gdańsk
Tel. 605-602-195

PSSE Bytów
Ul. Sikorskiego
77-100 Bytów
Tel. 736-333-550

PSSE Chojnice
Ul. Piłsudskiego 39
89-620 Chojnice
Tel. 608-521-874

PSSE Człuchów
Ul. Sobieskiego 4
77-300 Człuchów
Tel. 791-220-895

PSSE Gdańsk
Ul. Wałowa 27
80-858 Gdańsk
Tel. 698-941-776

PSSE Gdynia
Ul. Staromiejska 50
81-356 Gdynia
Tel. 605-462-480

PSSE Kartuzy
Ul. Sambora 30
83-300 Kartuzy
Tel. 668-027-346

PSSE Kościerzyna
Ul. Wodna 15
83-400 Kościerzyna
Tel. 692-101-253

PSSE Kwidzyn
Ul. Chopina 40
82-500 Kwidzyn
Tel. 697-038-700

PSSE Lębork
Ul. Gdańska 63
84-300 Lębork
Tel. 604-755-717

PSSE Malbork
Ul. Słowackiego 64
82-200 Malbork
Tel. 693-115-766

PSSE Nowy Dwór Gd.
Ul. Dworcowa 14
82-100 Nowy Dwór Gd.
Tel. 513-025-100

PSSE Pruszcz Gd.
Ul. Grunwaldzka 25
83-000 Pruszcz Gdański
Tel. 503-397-415

PSSE Puck
Ul. Wojska Polskiego 16
84-100 Puck
Tel. 507-159-482

PSSE Słupsk
Ul. Piotra Skargi 8
76-200 Słupsk
Tel. 608-205-830

PSSE Sopot
Ul. Kościuszki 23
81-704 Sopot
Tel. 663-399-599

PSSE Starogard Gd.
Ul. Kanałowa 5
83-200 Starogard Gd
Tel. 699-670-418

PSSE Tczew
Obr. Westerplatte 10
83-110 Tczew
Tel. 601-448-661

PSSE Wejherowo
Ul. Obr. Helu 3
84-200 Wejherowo
Tel. 697-611-090

Graniczna SSE
Ul. Kontenerowa 69
81-100 Gdynia
Tel. 608-358-721

 


 

Uwaga, ważne

Szpital Miejski w Miastku informuje, że dzisiaj (sobota, 14 marca 2020 r.) zawieszone zostały do odwołania wszystkie przyjęcia planowe we wszystkich zakresach. Ma to oczywiście związek z działaniami prewencyjnymi dotyczącymi koronawirusa.

 

 


Komunikat

 

Informujemy, że w Szpitalu Miejskim w Miastku czasowo zamknięty został oddział reumatologiczny. To działanie prewencyjne. Dotychczasowi pacjenci zostali wypisani, nie ma nowych przyjęć. Prowadzone jest leczenie biologiczne ambulatoryjne.  

 

Inne oddziały przyjmują pacjentów w ograniczonym zakresie.

 

Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku apeluje, aby mieszkańcy pozostali w domach.

 


 

https://pulsmedycyny.pl/lista-19-szpitali-przeksztalcanych-…

Lista szpitali przekształconych w zakaźne

Ministerstwo Zdrowia podało listę szpitali, które od poniedziałku (16 marca) będą w gotowości do przyjmowania chorych zarażonych koronawirusem.

To następujące placówki:
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu,
- Regionalny Szpital Specjalistyczny im. dr Władysława Biegańskiego w Grudziądzu,
- Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Puławach,
- Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim,
- Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Skłodowskiej-Curie w Zgierzu,
- Szpital Uniwersytecki w Krakowie przy ul. Jakubowskiego 2 w Krakowie,
- Centralny Szpital Kliniczny MSWiA,
- Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Kędzierzynie-Koźlu,
- Centrum Medyczne w Łańcucie,
- Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Białymstoku,
- 7 Szpital Marynarki Wojennej z przychodnią SPZOZ,
- Szpital Specjalistyczny im. F. Ceynowy przy ul. dr. Alojzego Jagalskiego 10 w Wejherowie,
- Szpital Specjalistyczny im. N.M.P przy ul. Bialskiej w Częstochowie,
- Szpital Rejonowy im. dr. Józefa Rostka przy ul. Gamowskiej 3 w Raciborzu
- Szpital w Starachowicach przy ul. Radomskiej 70,
- Szpital w Ostródzie,
- Ginekologiczno-Położniczy Szpital Kliniczny UW im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,
- Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. J.Strusia przy ul. Szwajcarskiej 3,
- Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie przy ul. Arkońskiej 4.

 


Komunikat

Informujemy, że w związku z zagrożeniem koronawirusem i działaniami prewencyjnymi, czasowo zamknięta została szpitalna kaplica. Ograniczona została również na terenie szpitala posługa duszpasterska. Będzie ona możliwa tylko w wyjątkowych sytuacjach i za zgodą personelu medycznego.

Dziękujemy za wyrozumiałość

 


Komunikat

Szanowni Pacjenci

W związku z zagrożeniem koronawirusem i działaniami prewencyjnymi, zwracamy się z apelem, aby w miarę możliwości:

➡️korzystać z teleporady zamiast osobistego stawiennictwa (numery telefonów znajdują się na naszej stronie internetowej: www.szpitalmiastko.pl). Dotyczy to dziennej podstawowej opieki zdrowotnej, jak i nocnej oraz świątecznej podstawowej opieki zdrowotnej

➡️korzystać z rejestracji telefonicznej – 59 857 09 17 (w godz. 7.00-14.35) i online

➡️załatwiać sprawy administracyjne: telefonicznie i online. Dotyczy to także dokumentacji medycznej (kserokopii).

▶️ prosimy także, aby w miarę możliwości, ograniczyć swoją aktywność społeczną. Chodzi o zmniejszenie ryzyka

Dziękujemy za zrozumienie

 


 

 


 

Wojewoda Pomorski w związku z zagrożeniem pojawienia się na terenie woj. pomorskiego koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19, wydał dziś (poniedziałek, 9 marca 2020 r.) kolejne decyzje wprowadzające stan podwyższonej gotowości w szpitalach.

Stan podwyższonej gotowości wprowadzono w:

Szpitalu Puckim, ul 1-go Maja 13 a, Puck,
SPSZOZ w Lęborku, ul. Węgrzynowicza 13,
Szpitalu Miejskim w Miastku, ul. Wybickiego 30,
Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, ul. Piechowskiego 36,
Szpitalach Tczewskich, ul. 30-go Stycznia 57/58,
Szpitalu Specjalistycznym w Chojnicach, ul. Leśna 10.

Stan podwyższonej gotowości w tych szpitalach oznacza: poszerzenie wolnej bazy łóżkowej, zabezpieczenie personelu medycznego w stałej gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych, przygotowanie do przyjęcia i pozostawanie w stałej gotowości do przyjmowania z możliwością izolacji pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Ponadto, stan podwyższonej gotowości wprowadzono w Pomorskim Centrum Toksykologii w Gdańsku, ul. Kartuska 4/6, w zakresie konieczności zabezpieczenia miejsc izolacji z możliwością intensywnej terapii oraz przygotowanie się na przyjmowanie pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2, bez konieczności wstrzymania przyjęć ostrych.

Wcześniej wydane decyzje wprowadzające stan podwyższonej gotowości w pomorskich szpitalach⤵️

http://www.gdansk.uw.gov.pl/4119-komunikat-wojewody-pomorsk…
http://www.gdansk.uw.gov.pl/4106-komunikat-wojewody-pomorsk…
http://www.gdansk.uw.gov.pl/4129-komunikat-wojewody-pomorsk…

 

 W piątek w Szpitalu Miejskim w Miastku odbyło się spotkanie z lekarzami podstawowej opieki zdrowotnej. Jego tematem było zagrożenie koronawirusem. Omówione zostały zasady postępowania, przekazane niezbędne materiały. Ważne jest przestrzeganie zasad higieniczno-sanitarnych, ale też zachowanie spokoju.

Ważne jest także dotarcie z odpowiednimi informacjami do jak największej liczby mieszkańców. Stąd m.in. pomoc członków stowarzyszenia motocyklowego „Gryf”, którzy rozwiozą ulotki na terenie wiejskim. 

 

 


Z uwagi na rosnącą liczbę przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowania na grypę oraz istniejące ryzyko zarażenia się chorobą wirusową akcja wyjazdowa, zaplanowana we współpracy z RCKi,  na dzień 6 marca została odwołana.

Kolejne spotkanie  zgodnie z harmonogramem tj.  4 maja.

 


 

Wojewoda Pomorski w związku z zagrożeniem pojawienia się na terenie woj. pomorskiego koronawirusa SARS-Cov-2, wywołującego chorobę COVID-19, wydał dziś (środa, 4 marca 2020 r.) kolejne decyzje wprowadzające stan podwyższonej gotowości w szpitalach.

Wprowadzono stan podwyższonej gotowości w :

• 7 Szpitalu Marynarki Wojennej w Gdańsku przy ul. Polanki 117 ,
•Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej w Człuchowie, ul. Szczecińska 16,
•Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Gdańsku ul. Kartuska 4/6,
•Szpitalu Dziecięcym Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku ,ul. Polanki 119,
•Szpitalu Specjalistycznym w Prabutach ul. Kuracyjna 30,
•Wojewódzkim Szpitalu Specjalistyczny im. Janusza Korczaka w Słupsku (dla podmiotu leczniczego : Szpital Specjalistyczny Ustka ul. Adama Mickiewicza 12 w Ustce).

Stan podwyższonej gotowości w tych szpitalach oznacza m.in. poszerzenie bazy łóżkowej, wstrzymanie zaplanowanych wcześniej przyjęć i przyjmowanie wyłącznie pacjentów znajdujących się w stanie nagłego zagrożenia zdrowotnego, zabezpieczenie personelu medycznego w stałej gotowości do udzielania świadczeń zdrowotnych, przygotowanie do przyjęcia i pozostawanie w stałej gotowości do przyjmowania z możliwością izolacji pacjentów zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2.

Ponadto, stan podwyższonej gotowości w zakresie gotowości do oddelegowania personelu medycznego do Szpitala Dziecięcego Polanki im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku wprowadzono w COPERNICUS Podmiocie Leczniczym Sp. z o.o. w Gdańsku.

Przypominamy, że decyzją Wojewody Pomorskiego z 28 lutego br., stan podwyższonej gotowości obowiązuje również w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy przy ul. Smoluchowskiego 18 w Gdańsku i Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej przy ul. Powstania Styczniowego 9B w Gdyni, a Copernicus Podmiot Leczniczy ,7 Szpital Marynarki Wojennej w Gdańsku , SPZPZ MSWiA w Gdańsku oraz Uniwersyteckie Centrum Kliniczne przy ul. Dębinki 7 zostały zobowiązane do oddelegowania personelu medycznego do Szpitala Zakaźnego i Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej.

Możliwość wprowadzenia stanu podwyższonej gotowości w szpitalach daje art. 104 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020 r., poz. 256) oraz art. 30 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 8 września 2006 r. o Państwowym Ratownictwie Medycznym (Dz. U. z 2019 r., poz. 993).

 

 


 

 


 

 
 

 


 

Pomorski Oddział Wojewódzki przekazuje spot informacyjny kampanii edukacyjnej dedykowanej koronawirusowi.

Film jest do obejrzenia pod następującymi adresami:

You Tube: https://www.youtube.com/watch?v=bO2swTJBj0s

Facebook: https://www.facebook.com/135889759813803/posts/2704209899648430/

Twitter: https://twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1233015869913128961?s=19


Link do informacji na stronie POW NFZ:

https://nfz-gdansk.pl/aktualnosci/dla-pacjenta/spot-informacyjny-dotyczacy-koronawirusa,7596

 


 

Szpital Miejski w Miastku przystąpił do projektu Szpitali Przyjaznych Kombatantom. Bierze w nim udział 25 podmiotów leczniczych w województwie pomorskim.

Stosowne porozumienie zostało podpisane 27 lutego br. z udziałem m.in. marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka oraz członkini Zarządu Województwa Pomorskiego Agnieszki Kapały-Sokalskiej.

Uczestnictwo w projekcie jest dobrowolne dla wszystkich podmiotów leczniczych. Na jego podstawie są stworzone i wdrożone procedury określające zasady postępowania z pacjentami ze szczególnymi uprawnieniami.

Program polega na współpracy między podmiotami leczniczymi w zakresie dostępu do świadczeń opieki zdrowotnej w odniesieniu do pacjentów posiadających status kombatantów.

Osoby, którym został przyznany status kombatanta, będą przyjmowani w dniu zgłoszenia, poza ustaloną kolejnością wynikającą z listy oczekujących.

W przypadku braku możliwości udzielenia pomocy w dniu zgłoszenia kombatantom, będzie wyznaczany inny termin, poza ustaloną przez podmiot leczniczy kolejnością wynikającą z listy oczekujących. Jeśli chodzi o świadczenia ambulatoryjne, termin ten nie będzie mógł być dłuższy niż 7 dni roboczych od dnia zgłoszenia.


Szanowni Pacjenci

 Z uwagi na rosnącą liczbę przypadków zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę oraz istniejące ryzyko zarażenia się koronawirusem informujemy o zmianie organizacji funkcjonowania POZ oraz POZ NŚ. 

 

 

 


 

 

 

 


 


 

 Zalecamy zapoznać się z poniższymi informacjami:

"Co musisz wiedzieć o koronawirusie ?" - Ministerstwo Zdrowia

Telefoniczna Informacja Pacjenta - informacja o postępowaniu w sytuacji podejrzenia zakażeniem koronawirusem - NFZ

 

 


 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;} SZPITAL MIEJSKI W MIASTKU SP. Z O. O.  ZATRUDNI PIELĘGNIARKI

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE /* Style Definitions */ table.MsoNormalTable {mso-style-name:"Table Normal"; mso-tstyle-rowband-size:0; mso-tstyle-colband-size:0; mso-style-noshow:yes; mso-style-priority:99; mso-style-parent:""; mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt; mso-para-margin-top:0cm; mso-para-margin-right:0cm; mso-para-margin-bottom:10.0pt; mso-para-margin-left:0cm; line-height:115%; mso-pagination:widow-orphan; font-size:11.0pt; font-family:"Calibri","sans-serif"; mso-ascii-font-family:Calibri; mso-ascii-theme-font:minor-latin; mso-hansi-font-family:Calibri; mso-hansi-theme-font:minor-latin; mso-fareast-language:EN-US;}

Oferujemy:

 

 • Elastyczne warunki zatrudnienia – umowa o pracę / umowa zlecenie / kontrakt pielęgniarski
 • Możliwość rozwoju zawodowego
 • Przyjazne środowisko pracy

 

 
W
ymagamy:

 

 • wykształcenie wyższe lub średnie pielęgniarskie
 • aktualne prawo wykonywania zawodu
 • sumienności, samodzielności i dobrej organizacji pracy
 • cierpliwości i życzliwości
 • komunikatywności i otwartości

  Mile widziane:

 

 • doświadczenie w zawodzie
 • specjalizacja lub kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa: operacyjnego, anestezjologicznego, zachowawczego, chirurgicznego
 • kursy specjalistyczne: EKG, leczenie ran

 

 

 

Osobą upoważnioną z ramienia Szpitala w celu udzielania niezbędnych informacji związanychz przedmiotowym ogłoszeniem jest:  Wioletta Barańska – Naczelna Pielęgniarka

 

Tel. 59 8570964; 570 110 170

 

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty lub przesłanie CV, listu motywacyjnego oraz dokumentów potwierdzających kwalifikacje z dopiskiem:

 


Na podstawie art. 6 ust.1 lit.a RODO oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przeprowadzenia procedury rekrutacji.
Powyższa zgoda została wyrażona dobrowolnie zgodnie z art. 4 pkt 11 RODO.

 

 


- Niedawno uczestniczyliśmy w otwarciu Centrum Symulacji Medycznej w Akademii Pomorskiej w Słupsku, z którą od lat współpracujemy, głównie pod kątem kształcenia pielęgniarek. Pieniądze na ten cel przekazało Ministerstwo Zdrowia. CMS to bardzo nowoczesna metoda kształcenia pielęgniarek, ratowników. Mam nadzieję, że to przyciągnie do zawodu młodych ludzi. Realizacja tego projektu była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu wielu ludzi – mówi Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku. - W październiku br. AP zamierza uruchomić kształcenie w zakresie położnictwa, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. Szpitalom bardzo brakuje pracowników personelu średniego.

Poniżej informacja z otwarcia Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Akademii Pomorskiej.

Uroczystość oficjalnie otworzył JM Rektor dr hab. inż. Zbigniew Osadowski, prof. AP, a gośćmi honorowymi, wśród wielu ważnych osobistości byli – pan Poseł na Sejm Piotr Muller, rzecznik rządu, podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego - Pan Sebastian Skuza oraz Pani Barbara Witkowska - radca Ministra w Departamencie Pielęgniarek i Położnych w Ministerstwie Zdrowia.
Galę poprowadziły Pani dr Monika Waśkow – Dyrektor Instytutu Nauk o Zdrowiu oraz Pani dr Kazimiera Hebel – Kierownik Katedry Pielęgniarstwa i Ratownictwa Medycznego, koordynator projektu.
W ramach ww. projektu, pn. „Poprawa jakości kształcenia na kierunku Pielęgniarstwo poprzez wdrożenie programu rozwojowego oraz utworzenie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznej w Akademii Pomorskiej w Słupsku” – Ministerstwo Zdrowia ze środków UE (POWER, oś V. Wsparcie dla obszaru zdrowia ) przekazało naszej Uczelni ponad 2,5 mln zł.
Celem projektu jest poprawa jakości kształcenia na kierunku pielęgniarstwo, poprzez m.in., wdrożenie modelu kształcenia bazującego na technikach symulacji medycznej. Wypracowanie takich mechanizmów zapewnia pożądany wzrost profesjonalnie wykwalifikowanej kadry pielęgniarek i pielęgniarzy; zawodu niezwykle ważnego w kontekście wymagań krajowych, w tym zabezpieczającego potrzeby mieszkańców naszego subregionu słupskiego.

 

 


Wyjątkowa i miła uroczystość odbyła się w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Nasz podopieczny pan Bogusław Fąkowicz otrzymał Krzyż Wolności i Solidarności nadany przez prezydenta RP. Wręczyli go: Mirosław Golon – dyrektor gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej oraz Justyna Pazda – naczelnik oddziałowego archiwum IPN.

 

Pan Bogusław Fąkowicz był nauczycielem i działaczem solidarnościowym w Lęborku. W listopadzie 1982 r. został zatrzymany i internowany w wojskowym obozie w Chełmnie. Przebywał w nim do lutego 1983 r.

 

 

 

 


11 lutego obchodzimy Światowy Dzień Chorego. Święto ustanowił w 1992 r. papież Jan Paweł II.

Celem obchodów jest zwrócenie uwagi na problemy i potrzeby osób chorych i ich rodzin oraz uznanie dla tych, którzy zawodowo, bądź z potrzeby serca pomagają i towarzyszą chorym i cierpiącym.

Wszystkim chorym życzymy powrotu do zdrowia, a rodzinom oraz pracownikom ochrony zdrowia życzymy siły, wytrwałości, a także satysfakcji z niesienia pomocy innym.

 


W 2020 r. na terenie Szpitala Miejskiego w Miastku odbędzie się sześć akcji pobierania krwi. Pierwszą zaplanowano 6 lutego. Rejestracja w godz. 7.30-11.30. Serdecznie zapraszamy, dziękując krwiodawcom za dotychczasowy udział.

Roczny harmonogram akcji pobierania krwi na terenie Szpitala Miejskiego w Miastku: 06.02.2020 r., 06.03.2020 r., 04.05.2020r., 03.07.2020r., 04.09.2020 r., 06.11.2020r.


Chcecie Państwo wspomóc Szpital Miejski w Miastku? Jeśli tak, to możecie Państwo przekazać 1 procent podatku wpisując w zeznaniu podatkowym: KRS 0000050135 "Miastko".

Z góry serdecznie dziękujemy


WOŚP w gminie Miastko zebrała w tym roku 58 970,14 zł. To rekord. - Cieszą nas otwarte serca mieszkańców. Jako pracownicy szpitala, który otrzymuje od Fundacji WOŚP sprzęt, bardzo dziękujemy za wsparcie - mówi Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku.  Na zdjęciu taneczny występ pracowników naszego szpitala w czasie finału WOŚP w Miastku.


 

Kontynuujemy nasz pracowniczy cykl

 

- To bardzo dobry pracownik. Ma doskonały kontakt z pacjentkami i ogromne doświadczenie. Cenię panią Dorotę pod każdym względem – mówi pani Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku.

Pani Dorota Sepioło jest położną od czterdziestu lat, cały czas pracując w Miastku. Wcześniej był to oddział położniczy, a od dziesięciu lat jest to odcinek ginekologiczny.

- Jak trafiłam do zawodu? Przeczytałam ogłoszenie, że jest nabór do szkoły położnictwa i pielęgniarstwa w Słupsku. Pojechałam na rozmowę. Zapytano mnie, czy przyszłam tu z powołania. Odpowiedziałam, że nie wiem – wspomina pani Dorota - Po pierwszym semestrze, kiedy miałam wszystko zaliczone z bardzo dobrymi ocenami, chciałam zrezygnować. Poczułam wtedy, ze mnie to przerosło. To było po pierwszej praktyce na ginekologii. To był pierwszy kontakt z bardzo chorymi osobami. Pani instruktor zaczęła do mnie dzwonić, mówić, żebym została, ze teraz praktyki będą na porodówce, że będą noworodki. No i zostałam. I nie żałuję, choć to ciężki zawód i nie zawsze doceniany. No i bardzo odpowiedzialny. Przez te 40 lat tyle się zmieniło na lepsze. Nawet nie chce sobie przypominać, co było lata temu. Teraz jest zupełnie inny czas.

Pani Dorota mówi, że spełniła się zawodowo. - Jestem już na emeryturze, ale pomagam, bo mam chęci i siły. Miłe jest, jak pacjentka przychodzi i dziękuje. Nauczono mnie, aby na pacjentkę patrzeć, tak jak by to była moja rodzina, przez ten pryzmat. Nie ma i nie powinno być rutyny, sztampy, braku zaangażowania. Uczczono mnie też, że problemy rodzinne zostawiamy w szatni – stwierdza.

- Co mi teraz przeszkadza? Ogrom papierologii, który trochę odciąga od pacjenta. Generalnie trzeba mieć zróżnicowane podejście do pacjenta, bo każdy jest inny. Przyjście do szpitala zawsze jest jakimś stresem – mówi pani Dorota. - W szpitalu w Miastku są bardzo dobre warunki dla pacjentek. Jedna z pań powiedziała mi, że jej generalnie nie chodzi o wystrój sali. Dla niej najważniejsze jest podejście personelu.

 


 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspaniała akcja, dzięki której wyposażono i doposażono wiele placówek medycznych, także nasz szpital (za kwotę prawie 1 mln zł). To łańcuch ludzi dobrej woli i otwartych serc. Co roku angażujemy się w akcję. Na licytację w czasie niedzielnego miasteckiego finału przekazaliśmy voucher na pakiet badań. Warto w ten sposób (licytując) zadbać o zdrowie i wspomóc szczytny cel WOŚP. I to nie jest nasz jedyny orkiestrowy akcent... Widzimy się w niedzielę

 


 

 Dziękujemy za miłe słowa i zauważenie naszego sukcesu 


 

Po prawie czterech latach z naszym szpitalem pożegnał się pan Jarosław Świergiel, koordynator oddziału ginekologiczno-położniczego. Przeszedł na szpitalną emeryturę. Wcześniej pan Jarosław Świergiel pracował w szpitalu w Sławnie. Pacjentki wspominają go jako lekarza fachowego, ciepłego i empatycznego. Życzymy panu Jarosławowi wszystkiego najlepszego. 


 

Pierwsze dziecko urodzone w 2020 r. w naszym szpitalu to Jan Serek z Przeradzi. Chłopiec przyszedł na świat 1 stycznia o godz. 15.25.

 

- Życzymy pani, jak i dziecku dużo zdrowia i aby chłopiec się dobrze chował. Cieszymy się, że wybrała pani naszą placówkę – powiedziała Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku podczas odwiedzin mamy i dziecka. Do życzeń dołączyli się: lekarz Rafał Iwaszko oraz położna Anna Babiarz. Nasza szpitalna delegacja odwiedziła mamę i maluszka z prezentem. 

 


 

 


Nasz szpital nie może narzekać na brak przyjaciół:-). Co roku, w grudniu, dzieci i młodzież, ale też dorośli, odwiedzają oddział dziecięcy i małych pacjentów, aby wręczyć paczki, choć nie tylko. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni. Dziękujemy z całego serca. Jesteście Wielcy. 

Oddział dziecięcy odwiedzili: Miasteckie Stowarzyszenie Motocyklowe „GRYF”, Szkoła Podstawowa w Dretyniu, Nadleśnictwo Dretyń, Nadleśnictwo Trzebielino, Koło Łowieckie „KOLIBER”, Szkoła Podstawowa w Trzebielinie, Miasteckie Towarzystwo Inicjatyw Gospodarczych i Społecznych, Szkoła Podstawowa nr 1 w Miastku.


Ogólnopolski ranking „Rzeczpospolitej” Bezpieczny Szpital, który powstał we współpracy z Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, to bardzo rzetelna, miarodajna i prestiżowa ocena placówek medycznych w całym kraju.

Miło nam oficjalnie poinformować, że nasz szpital zajął 1. miejsce w województwie pomorskim, jeśli chodzi o placówki pierwszego stopnia referencyjnego i 4. miejsce w województwie wśród wszystkich placówek medycznych. W kraju nasz szpital uplasował się na 36. miejscu wśród wszystkich placówek medycznych.

Napawa nas to dumą i optymizmem oraz stanowi zachętę do dalszego doskonalenia usług i świadczeń medycznych dla pacjentów. – Z roku na rok pniemy się w tym rankingu. W pierwszym zajęliśmy w kraju 105. miejsce, w kolejnych 84. i 71. miejsca. Teraz 36. w kraju ogólnie i 1. miejsce w województwie w pierwszym poziomie referencyjnym - mówi Renata Kiempa, prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Miastku. – Dobra ocena i wysoka pozycja, to zasługa całej załogi szpitala. I za to pracownikom serdecznie dziękuję.

Składamy także podziękowania władzom miejskim, w tym pani burmistrz oraz radnym za wsparcie działań szpitala. Przed nam jeszcze dużo pracy, wyzwań i planów do realizacji. Wierzymy, że uda się wszystkie wykonać.

- Niezmiernie nas cieszy, iż bardzo wysoko oceniono nas za jakość opieki. Liczę, że będzie to coraz bardziej doceniane w finansowaniu. Zdajemy sobie sprawę, że mamy jeszcze dużo do zrobienia w zakresie infrastruktury, co było widoczne również w punktacji. Myślę, że przy pomocy finansowej gminy w tym obszarze, w kolejnych rankingach będziemy plasować się jeszcze wyżej – stwierdza prezes Renata Kiempa. - Cieszę się, że dwa szpitale z powiatu bytowskiego znalazły się w złotej setce najlepszych szpitali.

W rankingu szczegółowo badano trzy obszary: zarządzanie (zarządzanie majątkiem, zasilanie w media i instalacje, systemy informatyczne, zarządzanie i finanse), opiekę medyczną (blok operacyjny, system sterylizacji, diagnostyka, polityka lekowa oraz personel i jego kwalifikacje), jakość (jakość usług, certyfikaty, komfort pobytu pacjenta, analiza zdarzeń i skarg).

 

 


 

17 grudnia 2019 r. na terenie naszego szpitala odbyła się kolejna akcja oddawania krwi. Dziękujemy krwiodawcom i wszystkim osobom zaangażowanym w akcję

 


 

Nasze zdrowie wiąże się m.in. z właściwymi nawykami żywieniowymi i zdrowym stylem życia. Narodowy Fundusz Zdrowia zachęca do odwiedzenia dwóch stron internetowych.

Pierwsza (www.diety.nfz.gov.pl) to informacje i darmowe plany żywieniowe.

Druga (www.poradnia.ncez.pl) to możliwość darmowych konsultacji dietetycznych Centrum Dietetycznego Online, które działa w ramach Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej. 


14 grudnia 2019 r., Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ zaprasza pracowników medycznych do sali obsługi pacjenta w gmachu przy ulicy Podwale Staromiejskie 69 w Gdańsku na specjalny dzień otwarty.

W godzinach od 9 do 14 w sali obsługi funkcjonować będzie stanowisko dla lekarzy przygotowujących się do wystawiania e-recept, przy którym będzie można złożyć wniosek i potwierdzić tzw. Profil Zaufany. W trakcie dnia otwartego pracownicy pomorskiego NFZ udzielać będą też informacji dotyczących Profilu Zaufanego, Internetowego Konta Pacjenta oraz korzystania ze strony gabinet.gov.pl (logowanie i wystawienie e-recepty). Pracownicy medyczni będą mogli również w sobotę liczyć na pomoc w złożeniu wniosku o dostęp do platformy P1 i wsparcie techniczne oraz organizacyjne związane z wystawianiem e-recepty

 

 


 

 Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnej akcji oddawania krwi


 

W tym roku Centrum Integracji Społecznej w Miastku obchodzi 10-lecie swojego istnienia. Z tej okazji odbyło się spotkanie. Nasz szpital współpracuje z CIS od kilku lat. I bardzo cenimy sobie tę współpracę.

- Centrum Integracji Społecznej w Miastku zajmuje się m.in. kształceniem opiekunów medycznych. Te osoby odbywają u nas staże. Niektóre z nich później u nas pracują. Cenię sobie tych pracowników. To ludzie po przejściach, mają nowy zawód i bardzo się angażują. Doświadczyli tego, że ktoś im pomógł. Teraz oni chcą pomagać – mówi Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku. Dodaje, że miasteckie CiS wyciągnęło z wykluczenia społecznego około 150 osób.

- Jestem pod ogromnym wrażeniem działań CiS. Myślę o rozszerzeniu współpracy m.in. o wspólne programy terapeutyczne, profilaktyczne, także z przekazem do młodzieży – oznajmia Renata Kiempa.

Nasz szpital z okazji 10-lecia CiS otrzymał statuetkę z podziękowaniami za przychylność, współpracę, wsparcie podejmowanych działań przez CIS, przyczynianie się do integracji społecznej, zawodowej.

To my dziękujemy.

 

 

 

 


 

Miło nam poinformować, że Szpital Miejski w Miastku odnowił dwa ważne certyfikaty ISO. Pierwszy 9001 dotyczy systemu zarządzania, a drugi 14001 systemów zarządzania środowiskowego. Certyfikację przeprowadziły niezależne akredytowane jednostki.

 

 


 

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku wspólnie z naszym szpitalem zorganizowało akcję poboru krwi. - Akcja odniosła sukces. Zgłosiło się nawet więcej osób, niż planowano. Dziękuję wszystkim za zaangażowanie, a osobom oddającym krew za cenny dar - mówi Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku.

 

 

 


 

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatem Inspektora Sanitarnego w sprawie grypy sezonowej - czytaj

 


 

Czy urodziłaś się w latach 1950-1969? Zbadaj się i zyskaj spokój! Zachęć do badania bliskie osoby w podobnym wieku.

 

LUX MED po raz kolejny  zaprasza Panie w wieku 50-69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi finansowanego przez NFZ.

W badaniu mogą wziąć udział Panie w wieku 50-69 lat, które są ubezpieczone, nie są leczone z powodu raka piersi a także:

 • nie miały wykonanej mammografii w ramach Programu w ciągu ostatnich 24 miesięcy
 • lub są w grupie ryzyka i w roku poprzedzającym otrzymały pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po upływie 12 miesięcy

Mobilna pracownia mammograficzna LUX MED będzie oczekiwała na Panie w miejscowości:

 

Miastko – 8 listopada 2019 w godzinach od 8.00 do 15.00 na Placu Rekreacyjnym „Kaczy Dołek”, ul. Dworcowa

 

Prosimy o wcześniejszą rejestrację pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz. W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym prosimy przygotować dowód osobisty.

Badanie nie wymaga skierowania lekarskiego. Prosimy o zabranie ze sobą zdjęć z poprzednich mammografii.

 

 

 


 

Co jakiś czas przedstawiamy pracowników naszego szpitala. Dzisiaj prezentacja Jolanty Wolskiej, pielęgniarki oddziałowej Izby Przyjęć

Jolanta Wolska pełni stanowisko pielęgniarki oddziałowej Izby Przyjęć w Szpitalu Miejskim w Miastku. Ze służbą zdrowia związana jest od ukończenia szkoły (1993 r.). Wcześniej pracowała w przychodni „Medyk”, była także instrumentariuszką na bloku operacyjnym w miasteckim szpitalu.

- Zawsze chciałam być pielęgniarką. Lubię ten zawód. Cieszę się, że tak pokierowałam swoim życiem zawodowym. Nie żałuję tego wyboru – mówi pani Jolanta. Dodaje, że praca w szpitalnej izbie przyjęć jest specyficzna, bo jest tu całe spektrum pacjentów, z bardzo różnymi schorzeniami. Zdarzają się też sytuacje bardzo dramatyczne. - Przyjmujemy pacjentów z wypadków, po udarach, zawałach, a więc ze stanami zagrażającymi życiu. Oczywiście są także pacjenci ze skierowaniami na oddziały. I inni. Nie odsyłamy nikogo – mówi Jolanta Wolska. Jeśli chodzi o personel średni, to na dyżurze jest kilka osób.

 

Jolanta Wolska mówi, że wszyscy czekają na utworzenie szpitalnego oddziału ratunkowego. - To korzyść dla mieszkańców Miastka, dla pacjentów, lepsze wyposażenie, itd. Już teraz jest dobra diagnostyka, sprzęt, a może być jeszcze lepiej – zapewnia pielęgniarka oddziałowa.

 


 

 


 

Pod koniec lipca br. w naszym szpitalu została ponownie uruchomiona, po kilku latach przerwy, własna centralna sterylizatornia. Działa praktycznie w tych samych pomieszczeniach, co wcześniej (obok apteki). Wykonane zostały prace adaptacyjne i zakupiony sprzęt m.in. nowy sterylizator. – Planujemy jeszcze wydzierżawić m.in. myjkę do narzędzi – mówi Andrzej Łakomiec, dyrektor ds. administracyjno-technicznych w Szpitalu Miejskim w Miastku. 
Do tej pory narzędzia były wożone do sterylizacji do Słupska. I to kilka razy dziennie. – To generowało duże koszty transportowe. Własna sterylizatornia to oszczędności finansowe, ale też i lepsze gospodarowanie sprzętem oraz organizacja pracy z uwagi na skrócony czas – oznajmia Andrzej Łakomiec.

 


 

Szpital Miejski w Miastku współpracuje z Wojewódzkim Zespołem Szkół Policealnych w Słupsku m.in. jeśli chodzi o staże dla absolwentów zawodów medycznych oraz po kursach zawodowych. Nasza placówka najbardziej zainteresowana jest opiekunami medycznymi oraz technikami radiologami. Obecnie trwa rekrutacja do szkoły.

Szkoła mieści się przy ulicy Bałtyckiej 29 w Słupsku. W tym budynku od 1968 roku kształcono pielęgniarki i położne, fizjoterapeutów, ratowników medycznych, opiekunki dziecięce, techników analityki medycznej. Szkoła wówczas nosiła nazwę Zespół Szkół Medycznych i powszechnie znana była w mieście jako MEDYK. W 2005 roku nazwa szkoły uległa zmianie na Wojewódzki Zespół Szkół Policealnych. Organem prowadzącym szkołę jest Samorząd Województwa Pomorskiego.

- Kontynuujemy kształcenie zgodnie z potrzebami lokalnego rynku pracy i możliwościami szkoły przy pełnej akceptacji kierunków przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku oraz w uzgodnieniu z Pomorską Wojewódzką Radą Rynku Pracy w Gdańsku – informuje Marzena Osuch, dyrektorka szkoły. - Nasi absolwenci to fachowcy profesjonalnie przygotowani do pracy z chorym, posiadający niezbędną wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne. Przygotowani są do udzielania pomocy przedmedycznej i świadczenia usług pielęgnacyjno - opiekuńczych w odniesieniu do osób dorosłych oraz dzieci przewlekle chorych, niepełnosprawnych, samotnych i niesamodzielnych. Tworząc warunki sprzyjające rozwijaniu zainteresowań młodzieży w szkole są prowadzone koła zainteresowań takie jak: Klub Honorowych Dawców Krwi, Szkolne Koło Masażysty, Koło Wolontariatu, Koło Czytelnictwa. Słuchacze redagują i wydają gazetkę szkolną „ESKULAP”. Nasza szkoła jest otwarta na potrzeby społeczne i możliwości rynku pracy, ściśle współpracuje z wieloma instytucjami i fundacjami działającymi w środowisku lokalnym.

Kształcimy w systemie dziennym, stacjonarnym (wieczorowym) i zaocznym na kierunkach: 
• technik masażysta ( także klasa integracyjna dla osób niewidomych i słabowidzących) - 2 lata,
• technik usług kosmetycznych – 2 lata
• opiekun medyczny - 1 rok,
• opiekunka dziecięca - 2 lata,
• opiekunka środowiskowa – 1 rok,
• terapeuta zajęciowy - 2 lata,
• asystentka stomatologiczna – 1 rok,
• asystent osoby niepełnosprawnej – 1 rok,
• opiekun w Domu Pomocy Społecznej – 2 lata,
• opiekun osoby starszej – 2 lata
• technik sterylizacji medycznej - 1 rok,
• technik elektroradiolog - 2,5 roku.
• protetyk słuchu – 2 lata
Kandydaci do ww. zawodów powinni mieć ukończoną szkołę średnią (matura nie jest wymagana). Zapewniamy bezpłatną naukę i praktyki zawodowe

PROWADZIMY NABÓR NA KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE ( KKZ):
Kwalifikacyjne kursy zawodowe prowadzone są po gimnazjum, szkole podstawowej, zawodowej lub średniej. 
* OPIEKUN MEDYCZNY 
*TECHNIK USŁUG KOSMETYCZNYCH 
* OPIEKUNKA DZIECIĘCA

Jest to nowa forma kształcenia osób dorosłych w systemie zaocznym. W kwalifikacyjnych kursach zawodowych mogą uczestniczyć wszystkie zainteresowane osoby bez względu na wykształcenie, jedynym wymogiem jest ukończenie 18 roku życia. Nauka na kursie jest bezpłatna.

Stwarzamy duże możliwości zdobycia atrakcyjnych zawodów, możliwość przekwalifikowania się i uzyskania nowych kwalifikacji poprzez bardzo dobrze wyposażoną bazę dydaktyczną oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę nauczycielską.

Od 2017 roku szkoła uczestniczy w projekcie pn. „ Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego wojewódzkich zespołów szkół policealnych w Gdańsku, Gdyni i Słupsku” i w związku z powyższym oferujemy uczniom naszej szkoły, w ramach środków unijnych, możliwość uczestniczenia w dodatkowych kursach oraz w płatnych stażach zawodowych. 
Ponadto szkoła przystąpiła do projektu pn. „Rozwój infrastruktury wojewódzkich zespołów szkół policealnych w Gdańsku, Gdyni i Słupsku poprzez rozbudowę, modernizację i zakup wyposażenia” dzięki któremu doposażyliśmy istniejące już pracownie w nowoczesny sprzęt dydaktyczny i doposażamy nowe pracownie dla nowych kierunków kształcenia.

Nauka zarówno w szkole policealnej jak i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych rozpoczyna się od 1 września 2019 r.

 

 


 

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie zapomina o naszym szpitalu. Niedawno otrzymaliśmy 10 rozkładanych foteli, które trafiły do każdej sali na oddziale dziecięcym. Fotele przeznaczone są dla rodziców, którzy przebywają na oddziale razem z dziećmi. Dziękujemy z całego serca.

 


 

Nieskazitelna, punktualna, lojalna, uczynna, wzór koleżeństwa w pracy – tak o pani Wiesławie Liszewskiej mówi Renata Kiempa – prezes Szpitala Miejskiego w Miastku. Pani Wiesława w lipcu br. przeszła na emeryturę po 34 latach pracy. Najpierw był to sekretariat, później statystyka, a na koniec Rejestr Usług Medycznych – bardzo ważna komórka w szpitalu, która rozlicza, wystawia faktury, przesyła sprawozdania do NFZ. – Nie będę ukrywać, że chciałam, aby tak wspaniały człowiek i znakomity pracownik został z nami dłużej – nie kryje prezes Renata Kiempa. Pracownicze pożegnanie było uroczyste i miłe - z listem gratulacyjnym, podziękowaniami, prezentami. Pani Wiesławie życzymy wszystkiego najlepszego.

 


 

Szpital Miejski w Miastku Sp. z o.o. zatrudni na stanowisko:
Pielęgniarki w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym

Oferujemy:
 Elastyczne warunki zatrudnienia – umowa o pracę / umowa zlecenie / kontrakt pielęgniarski
 możliwość rozwoju zawodowego
 przyjazne środowisko pracy

Wymagamy:
 wykształcenie wyższe lub średnie pielęgniarskie
 aktualne prawo wykonywania zawodu
 sumienności, samodzielności i dobrej organizacji pracy
 cierpliwości i życzliwości
 komunikatywności i otwartości

Mile widziane:
 doświadczenie w zawodzie
 specjalizacja lub kurs kwalifikacyjny w dziedzinie pielęgniarstwa dla przewlekle chorych, pielęgniarstwa zachowawczego, opieki długoterminowej lub pielęgniarstwa środowiskowo-rodzinnego

Osobą upoważnioną z ramienia Szpitala w celu udzielania niezbędnych informacji związanych z przedmiotowym ogłoszeniem jest:
Wioletta Barańska – Naczelna Pielęgniarka; Tel. 59 8570964; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt osobisty lub przesłanie CV, listu motywacyjnego oraz dokumentów potwierdzających kwalifikacje z dopiskiem:
Na podstawie art. 6 ust.1 lit.a RODO oświadczam, iż wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu przeprowadzenia procedury rekrutacji.
Powyższa zgoda została wyrażona dobrowolnie zgodnie z art. 4 pkt 11 RODO.

Na adres:
Szpital miejski w Miastku Sp. z o.o. 
Ul. Gen. Wybickiego 30
77-200 Miastko
Z dopiskiem „ Pielęgniarka ZOL”


 

Szpital Miejski w Miastku odnowił normę ISO w zakresie bezpieczeństwa informacji. To kolejne potwierdzenie faktu, że wszystkie dane w placówce, także te dotyczące pacjentów, są bezpieczne. Nasza placówka była badana przez zewnętrzną certyfikującą jednostkę.


 

Szpital Miejski w Miastku przymierza się do złożenia wniosku o dofinansowanie prac termomodernizacyjnych we wszystkich obiektach.

– W minionych latach nie było unijnego finansowania prac termomodernizacyjnych dla takich placówek jak nasza. W tym roku jest inaczej. Pokazała się informacja o konkursie na dofinansowanie. Jesienią ma być ogłoszony nabór przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Można będzie uzyskać 85 procent dofinansowania, a 15-procentowy wkład własny może stanowić niskooprocentowana i rozłożona na lata pożyczka z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – mówi Renata Kiempa, prezes zarządu Szpitala Miejskiego w Miastku.

Szpital jest w zasadzie już przygotowany do złożenia wniosku, bo ma audyty energetyczne, które teraz są tylko aktualizowane, m.in. z powodu przyłączenia placówki do miejskiej sieci ciepłowniczej. Chodzi o całościowe prace termomodernizacyjne (dachy, ściany, wymiana instalacji, oświetlenie).

Według szacunków szpital może oszczędzić po termomodernizacji około 30 procent kosztów.

 


 

Alicja Szczepanek prowadzi w szpitalu edukację dla pacjentów z cukrzycą

Alicja Szczepanek to pielęgniarka oddziałowa oddziału reumatologicznego Szpitala Miejskiego w Miastku. Zajmuje się także działalnością edukacyjną dla pacjentów z cukrzycą, ale nie tylko, bo przygotowywała też wskazówki edukacyjne w różnych innych chorobach przewlekłych.

Cukrzyca to jedna z chorób cywilizacyjnych. Są to zaburzenia metaboliczne wiążące się ze wzrostem poziomu cukru. Etiologię i podłoże ma różne. Są różne typu cukrzycy i w zależności od jej rodzaju, edukacja jest zróżnicowana. Cukrzyca to podstępna choroba, prowadzi do wielu poważnych powikłań.

- Cukrzyk wymaga dużej edukacji. Rozmawiamy o zmianie stylu życia, żywienia, diety. Jest też nauka podawania insuliny. Rozmowy trwają nawet kilka godzin, w zależności od percepcji pacjenta. Mamy ich w różnym wieku. Prowadzę także działalność edukacyjną w szkołach, też dla nauczycieli, ze wskazaniem jak postępować w stosunku do dzieci chorych na cukrzycę. Ściśle współpracuję z Federacją Diabetologiczną w Krakowie – mówi Alicja Szczepanek. - Moje doświadczenia rodzinne zdecydowały, że zajęłam się edukacją diabetologiczną. Kiedy 30 lat temu u mojej mamy zdiagnozowano cukrzycę, zostaliśmy odesłani do domu i lęk zaczął się za drzwiami szpitala. Pacjenci sami sobie nie poradzą. To jest stres. Trzeba etapów nauczania, nie wszystko w jeden dzień. Lekarze kierują do mnie pacjentów. Ważne jest środowisko, czy pacjent z kimś mieszka, czy ma kogoś do pomocy. Włączam rodzinę do edukacji, to też jest bardzo ważne. Wszystko odbywa się w szpitalu. Jest także współpraca z pielęgniarkami środowiskowymi w POZ.

Alicja Szczepanek zajmuje się nowymi pacjentami z cukrzycą, jest też reedukacja starych albo edukacja starych, bo wcześniej nigdy się ona nie odbyła.

Pani Alicja jest autorką dwóch standardów diabetologicznych: opieka w stopie cukrzycowej oraz u chorego w wieku podeszłym. - Wiedza pacjentów nie jest duża, choć to się powoli zmienia, a profilaktyka jest coraz lepsza. Pamiętajmy, nie diagnozujmy cukrzycy z gleukometru, a tylko z badań krwi.

Alicja Szczepanek współpracuje także edukacyjnie z pielęgniarkami i lekarzami przy innych chorobach.


 

Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił portal zdrowedane.nfz.gov.pl, na którym można znaleźć wiele cennych informacji.

https://zdrowedane.nfz.gov.pl/

Dane znajdujące się w zasobach Narodowego Funduszu Zdrowia stanowią bogate źródło informacji, z którego mogą i powinni korzystać nie tylko decydenci, ale również lekarze, menedżerowie, a przede wszystkim pacjenci. 28 czerwca Narodowy Fundusz Zdrowia uruchomił portal zdrowedane.nfz.gov.pl, na którym można znaleźć wiele cennych informacji. Jako jedną z istotniejszych funkcji tego narzędzia postrzegamy wsparcie pacjentów w procesie poruszania się w systemie ochrony zdrowia, umożliwienie podejmowania decyzji co do miejsca leczenia w oparciu o zweryfikowane informacje.

Porównanie placówek

W części „Porównanie placówek” informacje te dotyczą funkcjonowania świadczeniodawców - poradni, szpitali. Prosty sposób prezentowania wskaźników ma służyć wzrostowi świadomości przede wszystkim pacjentów, ale i lekarzy, urzędników, czy menedżerów, oraz ułatwiać im podejmowanie decyzji. Zastrzegamy, że interpretacja przedstawionych danych nie zawsze jest jednoznaczna, czasem wymaga całościowego spojrzenia na zestaw wskaźników lub uwzględnienia poszczególnych kontekstów, np. regionalnych. Niewątpliwie jednak udostępnienie tych informacji będzie służyło uporządkowaniu dyskusji, w szczególności w części dotyczącej jakości udzielanych świadczeń.

Obecnie dostępne są wskaźniki dotyczące wybranych nowotworów. Podstawowymi wskaźnikami są - liczba zabiegów i średni czas trwania hospitalizacji.

Prezentację wskaźników rozpoczynamy od zbiorczej tabeli, w której przedstawione są wszystkie wskaźniki dla danego problemu zdrowotnego na wybrany moment w określonym czasie. Wizualizacje umożliwiają analizę zmiany poziomu wskaźnika w czasie, w tym porównania regionalne oraz pomiędzy świadczeniodawcami. Pomoc w nawigowaniu po przygotowanych narzędziach znajduje się w pliku „FAQ” w danym obszarze.

https://zdrowedane.nfz.gov.pl/


 

W Gdyni odbyło się II Forum Wizja Rozwoju. Jeden z dyskusyjnych paneli dotyczył „Roli szpitali powiatowych w systemie ochrony zdrowia w Polsce”. Jego moderatorem była Elżbieta Rucińska-Kulesz – Dyrektor Pomorskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia, a wśród prelegentów-ekspertów znalazła się Renata Kiempa - Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Miastku.

W Polsce funkcjonuje ponad 200 szpitali powiatowych, które hospitalizują około 30 procent pacjentów w całym kraju. Tak, jak w przypadku samorządów, ich sytuacja jest zróżnicowana – część radzi sobie świetnie, inne potrzebują wsparcia. Jedną z ważniejszych zmian w zakresie ochrony zdrowia, która miała wpływ także na funkcjonowanie szpitali powiatowych, było uruchomienie w 2017 roku tzw. „sieci szpitali”, czyli systemu podstawowego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej. Do sieci należą: szpitale I, II, III stopnia, onkologiczne lub pulmonologiczne, pediatryczne i ogólnopolskie. Wprowadzenie sieci miało uporządkować system, zapewnić ciągłość i stabilność finansowania szpitali.

- Wymieniliśmy doświadczenia dotyczące przede wszystkim systemu finansowania szpitali miejskich i powiatowych. Ogólnie sytuacja placówek pogarsza się. W systemie jest za mało pieniędzy, a samorządy nie są już w stanie dokładać do szpitali. Były konkluzje dotyczące m.in. tego, aby różne placówki nie dublowały specjalizacji, aby nie było takiego rozproszenia. Będą musiały nastąpić zmiany w sieci szpitali – mówi Renata Kiempa, Prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Miastku.


 

Szpitalna wewnętrzna apteka to farmakologiczne serce Szpitala Miejskiego w Miastku. Bez niej palcówka nie mogłaby funkcjonować. Renata Kiempa, prezes szpitala mówi, że przy podziale spółki na Miastko i Bytów, wspólna apteka została przejęta przez Bytów. W Miastku trzeba było tworzyć ją formalnie na nowo od podstaw.

- Apteka Szpitalna świadczy usługi farmaceutyczne dla szpitala. Dostarczamy leki, wyroby medyczne, częściowo środki dezynfekcyjne, suplementujemy worki żywieniowe dla pacjentów, przygotowujemy leki recepturowe – mówi Ewelina Jąder-Włach, kierownik apteki. - Działamy w komitecie terapeutycznym szpitala. Dbamy o to, aby w leczeniu wykorzystywać bezpieczne, nowoczesne leki, pilnujemy jakości leków, czuwamy nad tym, aby w odpowiednim czasie wycofać leki z oddziałów, jeśli zachodzi taka konieczność. Reagujemy na bieżąco, współpracując z oddziałami, w przypadku czasowego braku na rynku niektórych grup leków. 
Leki kupowane są oczywiście w ramach przetargów. Ich obrót jest ściśle monitorowany, jest wiele obostrzeń, reżimów.

Szpital czasami boryka się z problemem zakupu niektórych leków, tak jak wszystkie inne placówki. Wynika to np. z braku na rynku substancji, które są półproduktem dla konkretnych medykamentów. Możliwe jest sprowadzenie niektórych leków z zagranicy w ramach indywidualnego zapotrzebowania szpitala.

W szpitalu wdrażany jest system informatyczny, który będzie wspierał nadzorowanie gospodarki lekami np. zużycie na oddziałach. Poza tym, zużycie każdego leku będzie przypisane do konkretnego pacjenta.

Szpitalna wewnętrzna apteka pracuje do godz. 15, ale oczywiście w sytuacjach nagłych farmaceuci pojawią się na miejscu w każdym czasie, aby wydać lek z magazynu. 
Apteka to kilka pomieszczeń, jak m.in. magazyn, pomieszczenie do przygotowania leków recepturowych, pokój żywieniowy.

Na zdjęciu (od lewej): Jolanta Szczerbuk – technik farmaceutyczny, Ewelina Jąder-Włach – mgr farmacji, kierownik apteki, Katarzyna Nielipuk – mgr farmacji, zastępca kierownika apteki, Izabela Mionskowska – technik farmaceutyczny.


 

Oddział chorób wewnętrznych naszego szpitala czeka w końcu 2020 r. kompleksowa modernizacja (za 2 mln zł) w ramach dużego unijnego projektu. Zmiany na lepsze są oczywiście wdrażane przez cały czas. Oddziałem kieruje specjalista chorób wewnętrznych Mariusz Wojcieszyński. Zespół tworzą także m.in. lekarze Paweł Sokołowski, Bartosz Włach i Magdalena Tomczak. M. Wojcieszyński i P. Sokołowski są w trakcie kończenia kolejnej specjalizacji w zakresie reumatologii.

- Oddział posiada 30 łóżek. Jest praktycznie cały czas obłożony i z tego punktu widzenia trochę za mały. Dużo jest pilnych przyjęć. W naszym szpitalu, jak i w każdym innym, są okresy, szczególnie wakacyjne i świąteczne, w których niejako wymuszane jest przyjęcie starszych, schorowanych pacjentów. Każdemu zapewniamy dobrą, kompleksową opiekę, leczenie – mówi Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku.

Oddział zajmuje się diagnostyką i leczeniem zachowawczym pacjentów z chorobami układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, przewodu pokarmowego i innymi. Są także pacjenci z chorobami nowotworowymi, neurologicznymi. Oddział ma wydzielone sale z 4 łóżkami intensywnego nadzoru. Są bardzo dobrze wyposażone. W ogóle jeśli chodzi o sprzęt., to oddział jest stale w niego doposażany. To m.in. nowe łóżka, kardiomonitory, centrala monitorująca.

Wspomniana wcześniej modernizacja (planowana w 2020 r.) to m.in. wymiana instalacji, stworzenie nowych gabinetów zabiegowych, diagnostycznych, przebudowa sal dla pacjentów, poprawa funkcjonalności oddziału. I oczywiście zakup nowego specjalistycznego sprzętu.


 

Przedstawiamy dział rehabilitacji ambulatoryjnej naszego szpitala, którym kieruje mgr Henryk Marciszonek. - To osoba, łącząca w sobie wiele cech, które przekładają się na bardzo dobrą organizację pracy i wysoką jakość usług medycznych – podkreśla Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku.

Rehabilitacja ambulatoryjna to fizjoterapia oraz lekarska opieka, także dla osób niepełnosprawnych. – W naszym szpitalu wykonujemy wszystkie zabiegi związane z rehabilitacją ambulatoryjną. To: elektroterapia, hydroterapia, krioterapia, światłolecznictwo, kinezyterpia, masaż lecznicy. Mamy dobry sprzęt i cały czas go uzupełniamy, wzbogacamy. Są nowe urządzenia m.in. do krioterapii – informuje Henryk Marciszonek.

 

To nie koniec. Najpóźniej w 2020 r. planowane jest uruchomienie rehabilitacji kardiologicznej (do 15 łóżek). Lokalizacja to górna część starej szpitalnej apteki. Na dole, w tym samym obiekcie mają powstać pomieszczenia zabiegowe.

Obecnie w ambulatorium rehabilitacyjnym pracuje 11 fizjoterapeutów. – Mamy braki kadrowe. I chętnie przyjmiemy nowe osoby do pracy – mówi Henryk Marciszonek.

 
 
 

 


 

Dzisiaj (12 maja) przypada Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. To trudny zawód wymagający dużych kompetencji, cierpliwości, empatii. 

Składamy serdeczne podziękowania za rzetelną pracę i poświęcenie dla dobra pacjentów. Życzymy zdrowa, zawodowej satysfakcji, wszelkiej pomyślności.

 


Dzisiaj (5 maja) przypada Międzynarodowy Dzień Położnej. To święto ustanowione w 1991 roku przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Położnych. Dodajmy, że w Polsce, od wielu lat, oddolnie i bez oficjalnego ustanowienia, za jedną z najważniejszych dat w środowisku położnych, uznaje się 8 maja. To rocznica urodzin bohaterskiej polskiej położnej - Stanisławy Leszczyńskiej.

 

Wszystkim położnym życzymy zdrowia, spełnienia marzeń, zawodowej satysfakcji. Wasza praca to poświęcenie na rzecz drugiego człowieka. Dziękujemy. 

 


 

Niech to będzie czas przepełniony wiarą, nadzieją i miłością

 

 


 

W Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym gościliśmy studentki pracy socjalnej Akademii Pomorskiej w Słupsku. Była wspólna zabawa, miło i sympatycznie spędzony czas. 

 


 

Fundacja WOŚP przekazała naszemu szpitalowi nowoczesny aparat USG do badania noworodków oraz kilkanaście łóżeczek. Dziękujemy 

 


 

W naszym szpitalu cały czas coś się dzieje, jeśli o remonty i zakupy sprzętu. Prace są większe lub mniejsze. Wszystkie służą poprawie jakości i bezpieczeństwa usług medycznych. Poprawiamy także miejsca pracy pracowników. Niedawno adaptację przeszedł punkt pielęgniarski z pokojem przygotowań na oddziale ginekologicznym. Pojawił się nowy sprzęt, meble. Na ukończeniu jest adaptacja pomieszczenia gospodarczego na gabinet lekarski. 

 


 

 W Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku odbyła się gala plebiscytu Dziennika Bałtyckiego "Osobowość Roku 2018". Pani Renata Kiempa - prezes Szpitala Miejskiego w Miastku odebrała nagrody za pierwsze miejsce w powiecie bytowskim w kategorii "Samorządność i społeczność lokalna" oraz za trzecie miejsce w finale wojewódzkim w tej kategorii. - Traktuję te nagrody jako wyróżnienie dla wszystkich pracowników szpitala. Dziękuję wszystkim - mówi pani Renata Kiempa.


 

W cyklu publikacji będziemy przedstawiać naszych pracowników, nie tylko medycznych. Wcześniej zamieściliśmy wpis o pani Danucie Kuniszewskiej, pielęgniarce koordynującej (oddziałowej) w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Dzisiaj przedstawiamy panią Renatę Szymczyk, kierownika kadr i płac w Szpitalu Miejskim w Miastku.

- Pani Renata Szymczyk pracuje w spółce od początku jej istnienia. Kadry i płace w szpitalu to jedna z kluczowych komórek. Borykamy się, jak większość placówek, z brakiem personelu. Pracownicy tego działu aktywnie więc poszukują nowych pracowników, biorą czynny udział w polityce zatrudnienia. Dzisiaj jest rynek pracownika, a nie pracodawcy, a więc to wymaga innego podejścia, innych działań. Pracownicy kadr i płac muszą być na bieżąco z przepisami, a zmian jest bardzo dużo. Na nich spoczywa także poszukiwanie źródeł zewnętrznego dofinansowania do stanowisk pracy, staży, itd. – mówi pani Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku.

Szpitalne kadry i płace, to razem z panią kierownik, trzy osoby. Wszyscy nieustannie się szkolą. Teraz w naszym szpitalu wdrażany jest system informatyczny, a to też nowe wyzwania. – Pani Renata Szymczyk ma ogromne doświadczenie i dużą wiedzę. Pracuje dla dobra zakładu, ale nigdy kosztem pracownika. Jest bardzo odpowiedzialna – podkreśla pani prezes.

- W dziale płac i kadr pracuję od 36 lat. Teraz w Szpitalu Miejskim w Miastku, a wcześniej w szpitalach w Miastku i Bytowie w innych strukturach organizacyjnych – mówi pani Renata Szymczyk. – Kadry i płace w szpitalu to prawdziwa zawodowa szkoła życia. Trzeba znać, być na bieżąco z różnymi przepisami, które bardzo często się zmieniają. Są różne formy zatrudnienia, zasady. No i to całkiem duży zakład. W swojej pracy dbam o zakład, kierując się dobrem pracowników.


 Zmiany na oddziale pediatrycznym naszego szpitala. Małych pacjentów zapewne najbardziej ucieszą kolorowe ściany na korytarzach. Drzewa, trawa, kwiaty, słońce. Generalnie, piękne okoliczności przyrody. No i są jeszcze latawce. – Kreujemy radość na oddziale dziecięcym. Te obrazy mają umilić dzieciom pobyt w szpitalu – mówi Maciej Kot, jeden z twórców tego, co możemy oglądać na ścianach. Kolorowe korytarze powstały dzięki MWS sp. z o.o. – właściciel marki Tymbark, Kapela Cafe Tomasz Kapela Koszalin.

Zmiany na oddziale pediatrycznym, to nie tylko kolorowe korytarze. – Remont oddziału trwa od kilku miesięcy – mówi Beata Dąbrowska – Remesz, ordynator oddziału pediatrycznego w naszym szpitalu. Jest większa i lepiej wyposażona izba przyjęć (m.in. aparat USG). Są dwie sale, które stale można teraz monitorować z punktu pielęgniarskiego. Oddział został oddzielony przegrodą od sąsiedniego korytarza. Wymieniono częściowo instalacje. Jest izolatka z węzłem sanitarnym. Do odświeżenia zostały jeszcze tylko trzy sale, świetlica. Zarząd spółki myśli także o wymianie podłóg. Remont sfinansowany został ze środków własnych szpitala.

 

 

 

 

 


 

Przed nami duża i ważna inwestycja polegająca m.in. na przebudowie bloku operacyjnego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace powinny zostać wykonane do końca 2020 r. Już teraz jednak doposażamy blok operacyjny. Pieniądze na ten cel pochodzą m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego. Najważniejszym zakupem jest rentgen śródoperacyjny z ramieniem C, który wykorzystywany jest w trakcie zabiegów. Ma on też funkcje, których nie miał wcześniejszy wysłużony już aparat. Chodzi m.in. o angiografię tętnic i żył. Koszt aparatu to około 350 tys. zł. Kolejnym zakupem jest śródoperacyjny aparat USG (około 150 tys. zł). Zakupiliśmy także dwie diatermie chirurgiczne. Z wyposażeniem kosztowały około 110 tys. zł. Inne nowe nabytki to m.in. wieża laparoskopowa z wyposażeniem, aparaty EKG, kardiomonitory.

 

 


 

Wygodne, bardzo funkcjonalne i z napędem elektrycznym – w zdecydowanej większości takimi łóżkami dysponuje obecnie nasz szpital. W ostatnim czasie, dzięki dofinansowaniu w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, kupiliśmy około 100 nowoczesnych łóżek, które znalazły się m.in. na oddziale chirurgii, wewnętrznym, reumatologii. – Łóżka są łamane, a więc można poszczególne ich części ustawić w różnych pozycjach. Wszystko sterowane jest pilotem. Takie łóżka to wygoda dla pacjentów, ale i udogodnienie w procesie leczenia i w opiece – mówi Andrzej Łakomiec, dyrektor do spraw administracyjno-technicznych w Szpitalu Miejskim w Miastku. Koszt zakupu łóżek to około 670 tys. zł brutto (w tym są też materace i szafki). Dofinansowanie z RPO wyniosło 85 procent.

 


 

Miło nam poinformować, że pani Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku została Osobowością Roku 2018 w powiecie bytowskim w plebiscycie Dziennika Bałtyckiego w kategorii "Samorządność i Społeczność Lokalna" . - To dla mnie ogromny zaszczyt, ale i zobowiązanie. Odbieram ten tytuł jako wyróżnienie dla całego szpitalnego zespołu. I wszystkim serdecznie dziękuję - mówi pani Renata Kiempa.


 


Zaangażowana, kompetentna, pracowita, wymagająca od siebie i innych. Kto? Danuta Kuniszewska, pielęgniarka koordynująca (oddziałowa) w naszym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym. Pani Danuta stworzyła znakomity zespół, dzięki któremu pacjenci mogą czuć się w zakładzie, jak w rodzinnym domu. Tak mówią sami podopieczni oddziału, jak i ich rodziny. – Cenię panią Danutę Kuniszewską za ogromne zaangażowanie, zdolności organizacyjne, wykraczanie poza zwykłe obowiązki, inicjatywę. Zbudowała bardzo solidny zespół - mówi Renata Kiempa, prezes zarządu Szpitala Miejskiego w Miastku.

ZOL rozpoczął swoją działalność na początku 2011 r. Obecnie dysponuje 43 łóżkami. – I wszystkie są zajęte. Od razu moglibyśmy przyjąć około 20 nowych osób - mówi Danuta Kuniszewska. Pracę w szpitalu zaczęła w 1989 r. Do 2010 r. pracowała na oddziale wewnętrznym, później na oddziale paliatywnym, który przez jakiś czas funkcjonował w szpitalu, no i następnie w ZOL-u od początku jego istnienia. – Pacjenci i ich rodziny podkreślają, że czują się u nas dobrze. Mówią o przyjaznej, ciepłej atmosferze. Dla nas są to bardzo ważne oceny, słowa. Zależy nam, aby tak właśnie działał nasz zakład – podkreśla D. Kuniszewska. – Kocham tę pracę. Nie wyobrażam sobie innej. Starsze, chore osoby wymagają leczenia, ale także zainteresowania. Pamiętajmy, że każdy z nas będzie kiedyś stary, wymagający opieki. Bardzo ważny jest codzienny bezpośredni kontakt. Trzeba być człowiekiem, godnie traktować starszych potrzebujących ludzi. Zawsze mówię pracownikom, że powinni traktować osoby starsze, tak jak byliby to ich rodzice. Mamy bardzo dobry zespół, dobrany, empatyczny, rozumiejący potrzebny innych. Nie ma tu przypadkowych osób.

Zespół to m.in. pielęgniarki, rehabilitanci, opiekunki, personel pomocniczy, gospodarczy, kuchenkowa.  - Posiłki dostajemy z kuchni, ale też sami je przygotowujemy. Organizujemy spotkania, imprezy. Zawsze mamy wspólną wigilię. Zapraszamy proboszcza. Jest tak jak w domu. Sami robimy potrawy, np. pierogi. Pomaga nam kuchnia. Przygotowujemy ciasta. Z innych wydarzeń są także grille, koncerty – wymienia D. Kuniszewska. ZOL współpracuje m.in. z PMDK w Miastku (Grażyna Jamniak i Ewa Surma), SP nr 3 w Miastku (Marzanna Hasulak), SP nr 1 w Miastku (Agnieszka Witkowska, Bogumiła Sobczak), Dorotą i Zbigniewem Bilińskimi.

W naszym Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym bardzo ważna jest praca psychologiczna. Zajmuje się nią m.in. pani Anetta Jaworska. To zajęcia indywidualne i grupowe.

 

ZOL prowadzi kronikę od stycznia 2011 r. Dokumentuje w ten sposób życie oddziału. Wpisują się do niej pacjenci, ich rodziny. – A my wszyscy jesteśmy tutaj taką wielką jedną rodziną. W pracy jestem wymagająca, ale opieka musi być dobra. Zawsze dużo rozmawiam z rodzinami, pytam o odczucia. Też o to, czy coś im się nie podoba. Takie rozmowy są bardzo istotne. Jestem bardzo otwarta, pozostałe osoby też – podkreśla D. Kuniszewska. Zawodowo ma specjalizację geriatryczną, paliatywną, magistra organizacji ochrony zdrowia. Jak mówi, stale trzeba się doskonalić.

 

 


 

Chcecie Państwo wspomóc Szpital Miejski w Miastku? Jeśli tak, to możecie Państwo przekazać 1 procent podatku wpisując w zeznaniu podatkowym: KRS 0000050135 "Miastko".

 

Z góry serdecznie dziękujemy

 

 

 


 

 

 


 

Nasz szpital wzbogacił się o bardzo nowoczesny stacjonarny aparat RTG. Kosztował około 1,2 mln zł. Rentgen został sfinansowany m.in. ze środków w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i przy wsparciu gminy Miastko (15 procent). Nasza placówka posiada teraz dwa stacjonarne aparaty RTG. 

 

 


 

W przyjętym budżecie gminy Miastko na 2019 rok znalazły się wydatki inwestycyjne dotyczące m.in. Szpitala Miejskiego w Miastku. Radni przeznaczyli 2 114 432 zł na wkład do projektu „Poprawa dostępności oraz rozwój oddziałów w zakresie chorób cywilizacyjnych, chorób wewnętrznych i rehabilitacji w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020” oraz 84 183 zł jako trzecia transza dotacji na projekt dotyczący wdrożenia systemu elektronicznej dokumentacji medycznej. 

 

 

 


 

 

Z radością informujemy, że Szpital Miejski w Miastku po raz kolejny uzyskał akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia.  - Certyfikat akredytacyjny potwierdza bezpieczeństwo udzielanych świadczeń medycznych oraz wysoką ich jakość. Wszystkim pracownikom zaangażowanym w proces przygotowania do certyfikacji serdecznie dziękuję, a szczególnie Pani Wiolecie Barańskiej oraz Magdalenie Tomczak  - mówi Renata Kiempa, prezes Zarządu Szpitala Miejskiego w Miastku. 

 


 

Dzisiaj w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym odbył się Dzień Babci i Dziadka. Z koncertem dla naszych pensjonariuszy wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Miastku. To był piękny wokalny występ. Młodzi ludzie z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej Dorian II w Sławnie upiekli pyszne pierniki, których każdy mógł skosztować, a dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bierkowie przygotowały laurki i papierowe serca z życzeniami. Wszystkim serdecznie dziękujemy za ten piękny dzień. Osobne podziękowania kierujemy do pani Anetty Jaworskiej, naszej psycholog, która o wszystko zadbała.

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Wszyscy jesteśmy poruszeni śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W tych smutnych okolicznościach odnotujmy jednak, że WOŚP w Miastku, Trzebielinie i Białym Borze zebrała 56 787, 46 zł. Dziękujemy wszystkim ludziom otwartego serca

 


 

 W niedzielę (13 stycznia) 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oczywiście weźmiemy w nim udział. – Mieszkańcy gminy Miastko, całego regionu udowodnili, że są bardzo otwarci na pomoc. Nasz szpital dzięki temu wsparciu otrzymał, od 2014 r., sprzęt o wartości około 700 tysięcy złotych – informuje Renata Kiempa, prezes Szpitala Miejskiego w Miastku. To m.in.: inkubator, kardiotokograf, stanowiska do resuscytacji, lampy do fototerapii, fotel do kangurowania, urządzenia do badania słuchu, wózki inwalidzkie, materace przeciwodleżynowe, łóżka elektryczne, aparat USG, kardiomonitor. – W tym roku przyjadą jeszcze do nas m.in. aparat USG, inkubator zamknięty, kardiomonitor, pulsoksymetr – mówi Renata Kiempa. – Gorąco zachęcam Państwa do udziału w WOŚP, dziękując za lata poprzednie. To, co wrzucacie Państwo do puszek, trafia także do naszego szpitala na rzecz ratowania zdrowia i życia pacjentów.

Do zaangażowania się w WOŚP zachęca także Małgorzata Batruch, koordynator oddziału neonatologicznego w Szpitalu Miejskim w Miastku. - Dostajemy naprawdę bardzo dużo sprzętu, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni - mówi Małgorzata Batruch.


 
 

COPYRIGHT © 2013 POMERANIA SERVICES GROUP SP. Z O.O.